1 Saatte 500 Kaloriden Fazlasını Verebileceğiniz 5 Fitness Aleti

Spor salonuna ilk girdiğinizde tuhaf görünen farklı spor aletleri görürsünüz. Bu egzersiz için aklınızda bir hedef var, kalorileri en kısa sürede yakmak. Hangi egzersiz makinesini seçmelisiniz? İşte en yaygın 5 egzersiz aleti ve ne kadar kalori yakabileceğinizi öğrenin.

eliptik bisiklet

eliptik bisiklet

  • Sabit Bisiklet: (Saatte 500 – 1000 kalori)

Bisiklet, basit bir ekipmandır, etkili yağ yakmak için dakika başına en az 85 rotasyon (rpm) hızında çevirin ve direnci zor nefes alan bir seviyeye çıkarın.

  • Eliptik: (Saatte 600 – 800 kalori)

Eliptik antrenörler, son derece değişkendir ve yağ yakma söz konusu olduğunda yüksek direnç hızlı bir tempo daha önemlidir. Makine kollarınızı çalıştırmanıza yarayan kollara sahipse, bunları kullanın. Bunlar üst vücudunuzun kaslarını etkiler ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur.

  • Koşu Bandı: (Saatte 600 – 1200 kalori)

Koşu, iyi bir tam vücut hareketi ile çok yağ yakma potansiyeline sahip. Aslında eğimi hızlandırmak kalorileri yakmanın ve egzersizinizden sonraki saatler boyunca metabolizmanızı artırmanın en iyi yollarından biridir. Etkili bir koşu bandı antremanı için üç seçenekten birini seçin: Jog, yokuş yukarı yürümek, sprint.

koşu bandı

koşu bandı

  • Kürek Makinesi: (Saatte 700 – 1100 kalori)

Kürek, mükemmel bir tam vücut egzersiz programıdır. Bu potansiyelin içine girmek için, yüksek direnç ve hızlı adım kullanmalısınız. Yavaş başlayın ve kendinizi incitmeden önce özellikle alt sırt ağrınızda ağrı hissetmeye başlarsanız.

  • Merdiven Tırmanıcısı: (Saatte 800 – 1400 kalori)

Spor salonundaki en zorlu spor aletidir. Merdiven tırmanıcı, kalçanızın ve poponuzun güçlü kasları için çalışırken, çekirdeğinizi ve alt bacaklarınızı da çeker. Bu zor bir egzersiz, ancak muhteşem bir kaloriyi yakıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.