2014 Yılının Davetiye Örnekleri

2014 Yılında en çok beğenilen müşterilerden talep gören davetiye hangileriyse tespit edilerek yeni gelen müşterilere gösterilmek üzere birer davetiye örneği numune olarak kataloglara yerleştirilir. Yeni evlilik hazırlığı yapan çiftler davetiye firmalarına başvurup en çok hangi davetiyeler tercih ediliyor görmek istiyoruz dediğinde bu kataloglar tek tek müşterilerin önlerine seçim yapmaları için konulur. Sadece düğün davetiyeleri değil açılış konuklar bu açılış ve defilelere davet edilir, hepsi için günün anlam ve önemine uygun davetiyeler gönderilir. Bu davetiyeleri hazırlayabilmek için tıpkı bir sanat eseri yaratıyormuşçasına zaman ve emek harcar tasarımcılar gerçi bu davetiyelere de sanat eseri dersek abartmış olmayız her modelin ayrı bir tasarımı mevcut.

Davetiye

Davetiye

Davetiye Sektörü

Davetiye sektöründen ekmek yiyen insanların sayısı oldukça fazla fazla bilinen bir sektör olmasa da yani davetiye almaya gittiğimizde birkaç yere bakıyoruz ama detaylı araştırmadığımız için bu davetiye firmaları kaç tanedir kimler çalışır davetiyeler nasıl tasarlanıp üretilir? Bu konular hakkında bu güne kadar kafa yormuşluğumuz yok. Ancak bize gelen düğün davetiyesi nasılmış diye merak eder kapağını ve içinde yazılı olanları inceleyip kendimizce yorum yaparız. Davetiye deyince bize nişan düğün çağrışımı yapar ama sadece bu törenler için kullanılmıyor, bunun yanı sıra ressamlar, kıyafetlerini tanıtacak moda evleri, ünlü şirketleri vereceği davetler ve tanıtımlar gibi pek çok alanda kullanılıyor.

Yüksek Sosyetenin Kullandığı Davetiyeler

Yüksek sosyete de cemiyetin ünlü simalarından olan kişiler tarafından kullanılan davetiyeler doğal olarak normal vatandaşların kullandıklarından her yönüyle farklıdır. Gerek kullanılan kâğıdın çok kaliteli olması gerekse davetiyelerin kapak tasarımlarının dünyaca ünlü kişilere yaptırılması veya davetiyelerde değerli taşların kullanılması gibi. Hele düğün davetiyeleri konusunda çılgınlıkta sınır tanımayan ünlü simalar bu davetiyeler için oldukça yüklü paraları gözden çıkarıyorlar. Tabi davetiyelerin bu kadar şaşaalı olması onları unutulmaz yapıyor ve herkes birbirinden görerek daha üstün bir model hazırlatmaya çalıştığından tasarımcılar da değişik fikirler üretmek amacıyla sürekli çalışarak rakiplerinden bir adım öne geçmek için bıkıp usanmadan çok uğraş veriyorlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir