2015 İlkbahar Yaz Renk Trendleri

2015 yaz modası 2014 yılına göre oldukça farklı tasarımlara, renklere ve desenlere ev sahibi yapan bir sene olarak podyumlarda tanıtılmıştı.

Renk olarak özellikle marsala, asil duruşu ve kadınsılığı ile abiyelerde ve aksesuarlarda sıkça görülmektedir.

Pantone Renk Enstitüsü tarafından yılın rengi seçilen marsala 2015 trend renkleri arasından damgasını vurmuş durumda. Ünlülerin abiyeleri, davetlerde giydiği elbiselerde de sıkça karşımıza çıkmaktadır.

greyfurt rengi kıyafetler

Özellikle sokak modasında sıkça karşımıza çıkacak olan aqua mavi ise günlük elbiseler, spor ceketler, etekler ve çantalarda sıkça görülmektedir.

Ön Plana Çıkan Renkler

Milano moda haftasına katılan tasarımcıların neredeyse hepsinin kulandığı greyfurt rengi de sezona damgasını vuran renklerden.
2015 ilkbahar yaz dönemi abiyelerde ve özel davet kıyafetlerinde farklılığı ön plana çıkaran renkler ile belirlenmiş durumdadır.

Marsala ile birlikte tasarımlarda en çok kullanılan marigold tüm sıcaklığı ve sıradışılığı ile gece elbiselerinin yeni trend rengi olmuş durumdadır.

marigold rengi kıyafetler

Daha önceki yıllarda, 2010 sezon trendleri arasında yer alan lila rengi de tek parça kıyafetler ve abiyelerde görmeye alışacağımız bir renk olacak.

Özellikle çeşitli desenler ve baskılar ile ön plana çıkan lila rengi 2015 yılı için adeta yeniden yorumlanarak trend haline gelmiştir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.