3D Oyun Pazarı Büyümeye Başladı

Özellikle son yıllarda yoğun bir şekilde kullanılmaya başlayan 3d TV ve 3D Monitörler sayesinde önemli bir Pazar oluşmaya başladı. Bu pazarın temel ürünlerini ise 3D Oyunlar oluşturmakta. Samsung, LG, Sony, Sharp, Toshiba, HP, Panasonic ve daha pazardaki birçok firma tarafından yeni nesil ürünlerde bir anlamda.

Standart bir özellik haline getirilen, fiyatlandırma noktasında da oldukça uygun bir fiyat seviyesine çekilen 3D Teknolojisi ilerleyen dönem için de vazgeçilmezler arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle son dönem de 2D filmler kadar 3D filmlerin de pazara çıkmaya başlamış olması bu anlamda atılan önemli bir adımın da habercisi diyebiliriz. Bununla beraber birçok yerli ve yabancı oyun firması da yeni oyunlarında 3D özelliğini eklemeye başladılar bile.

3d oyunlar

3d oyunlar

3d oyunlar ve 3D filmler ile bir anlamda zengin bir içerik akışına sahip olmaya başlayan 3D pazarı büyümesine son dönemde kattığı hızı 2013 senesinde daha da arttıracak gibi görünüyor. Şu aşamada devrim yaratacak ek bir işlevin açıklanmaması sebebiyle pazara giren cihazlardan beklenen performanslarda belki bir seviyeye gelip orada kalıyor. Yani 3D özelliğinin şu aşamada üstüne çıkılması veya 5D sisteminin aktif olması gibi bir durum yok. Yani beklemenize de gerek yok.

3D sisteminin yoğun bir talep görmesini baz alarak ilerleyen dönem için pazarda çok fazla 3D Oyun ihtiyacı olacağını da ortaya koyabiliriz. Özellikle İnternet Cafe ve PlayStation Cafelerde son dönemde 3D destekli cihazlar kullanılmaya başlandı ve bu noktada 3D destekli oyunlarda oynanabilir hale geldi.

Sizde bu noktada 3D destekli hayatın içerisinde bir anlamda yer almak durumunda kalacaksınız. Belki 3D ürünleri üreten bir noktada belki de 3D içerikleri tüketen bir noktada. Son dönemde üreten manasında yükseliş yaşanmasa da ürünleri üreticiden alarak tüketiciye ulaştıran birçok web sayfası ve sistemi açıldı diyebiliriz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir