6 Günde Sağlıklı Bir Şekilde Zayıflayın!

6 günde 4 kilo vermek ister misiniz? Fazla kilolardan kısa sürede kurtulmak hayal değil. Yeter ki kararlı olun. Size vereceğimiz 6 günlük diyet programına uyduğunuz takdirde yaza fit bir vücutla girmeniz mümkün.

Diyet

Diyet

Diyet yapmak, aç kalmak demek değildir. Bir yetişkinin günlük ihtiyaç duyduğu protein ve vitaminlerden mahrum kalmadan günlük öğünlerinizi aşağıdaki listeye göre düzenleyebilirsiniz. Burada önemli bir hatırlatma yapmakta fayda görüyoruz. Daha hızlı kilo vermek için diyetinizi fiziksel hareketlerle de desteklemelisiniz. Bunun için de her gün mutlaka yarım saat yürümeli ya da dans etmelisiniz.

Kahvaltı: Her zaman olduğu gibi tüm çay ve kahvelerinizi şekersiz içmeye özen gösterin. 1. Gün kahvaltıda içeceğiniz 1 bardak çay da mutlaka şekersiz olmalı. Kahvaltınızı 1 dilim çavdar ekmeği, sınırsız domates ve salatalık ile zenginleştirebilirsiniz. Üzerine bir adet yeşil elma yiyerek kahvaltınızı tamamlayınız.

Öğle yemeği:  100 gr ızgara tavuk veya etin yanında tuzsuz olmak şartıyla sınırsız domates ve salatalık tüketebilirsiniz.

Öğlen yemeği fakir yemeği, akşam yemeği zengin yemeğidir derler. Akşam yemeğini son derece doyurucu bir şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için daha hafif ama doyurucu olması açısından bol mevsim yeşilliklerinden oluşan bir salata, yine şekersiz olmak koşuluyla bir bardak çay, bir dilim kepek ekmeği ve bir adet mevsim meyvesi yiyebilirsiniz.

Diyet Yapmak

Diyet Yapmak

Lütfen diyet yapmadan önce doktorunuzla görüşünüz. Diyet yapmanın asıl amacı kilo vermek değil sağlıklı yaşamaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.