Adı da Tadı da İlginç Meyveler

Dünyanın her yöresinde ayrı iklimler, ayrı toprak yapıları vardır. Buralarda bir çok gıda tarımı yapılır. Tarım gıda, sanayi ve doğal olarak kategorize edilebilir. Sanayi yada endüstriyel üretim için kanola, tütün, zeytin, haşhaş gibi ürünler, gıda için pazardan aldığımız tüm yeme ürünleri sayılabilir. Doğal ürünler için ise, herhangi bir özel bahçede değil, doğa da kendi başına yetişen ürünlerdir.

Ülkemiz, coğrafi olarak 7 bölgeye ayrılmıştır. Bu 7 bölgenin de tarım ürünleri farklılıklar gösterir. Dünyada da her yerleşim yerinin kendine özgü ürünleri olabilir. Türkiye’de Karadeniz bölgesi dünya fındık üretiminin yüzde 80’ini karşılamaktadır. Bu gibi örnekler tüm dünyada bolca vardır.

Meyvelerden Meyve Beğen

Her yörede farklılık gösteren tarım ürünleri meyve de de aynı şekildedir. Dünyadaki her ülkede, her ülkenin her bölgesinde oraya özel meyveler bulanabilir. Bu meyvelerin bir çoğu, sadece o yöreye özeldir. Zaman zaman değişik pazarlama teknikleri ile bu meyveler bir başka ülkenin hatta dünyanın pazarına girebilir. Muz, ananas gibi meyveler bunların en yaygın ve bilinenleridir.

Meyveler

Meyveler

Bazı yörelerde öyle değişik tatlarda, öyle değişik isimlerde, öyle değişik faydaları olan meyveler vardır ki, bırakın o meyveyi bulup da satın alabilmeyi, ismini söylemek bile zordur.  Zaman zaman, bu meyvelerin tanıtımları özelikle gazete, dergi ve internet sitelerinde ‘en ilginç meyveler‘ gibi başlıklar altında yayınlanır. Buralarda oldukça fazla sayıda daha önce hiç duymadığınız, görmediğiniz meyveleri görüp inceleme şansınız olur. Bazı internet siteleri aracılığıyla bu meyveleri sipariş de edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.