Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Yeni bir annesiniz ve tecrübe eksikliğinizden dolayı bazı şeyleri pek bilmiyorsunuz. Bu oldukça normaldir. Sakın kendinizi üzmeyin. Her şeyi yaşayarak öğreneceksiniz. Bebeğinizin bazı sorunlarını da bilmediğiniz için anında gideremeyebilirsiniz. Dert değil. Öğrenmenin zamanı gelmiş demektir bu sadece. Örneğin tecrübesi olmayan annelerin en büyük sıkıntısı ağlayan bebeğini sakinleştirmenin yollarını bilmemesidir.

Nelerdir?

Ağlayan bebeğinizi sakinleştirmek o kadarda zor değildir. Her bebek ağlar, bu korkulacak bir şeyde değildir. Kendinizi kaybetmeyin ve bebekten önce kendi sakinliğinizi sağlayın. Siz sakin olduğunuzda o da daha sakin olacaktır. Sonrasında bebeğinizin altını kontrol edin. Altına yaptığında ağlaması normaldir çünkü.

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları

Daha sonrada bebeğinizin ateşini kontrol edin. Ensesine bakarak anlayabilirsiniz. Bu arada bebeğinizi emzirebilirsiniz. Karnı aç olabilir. Gazı olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın. Her emzirmeden sonra mutlaka gazına bakın. Masaj yapma fikrini de düşünün, iyi gelecektir. Bunlar onun daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Yatma evresinde onunla birlikte yatabilirsiniz. Bu da ona güven verecektir. Uyku sonrasında olduysa yumuşak şarkı ve sesler ile ya da onunla dans ederek sakinleştirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir