Ah Şu Cildimiz

Kişi ne kadar güzel olursa olsun, ne kadar güzel giyinirse giyinsin, eğer sağlıklı bir cilde sahip değil ise tüm bunların önemi olmayan çünkü sağlıklı bir ten özellikle ilk izlenim de son derece önemlidir.

cilt bakım

cilt bakım

Ayrıca estetik olarak da düşünüldüğünde kişinin kişisel bakımı son derece önem taşır, cilde çok iyi makyajla tüm kusurlar örtülse bile makyajsız halinde insanı rahatsız eden görüntüler ortaya çıkabilir. Bu görüntülerden birisi de özellikle ergenlik ve ilk gençlik yıllarında karşımıza siyah noktalar.

Siyah Nokta Nedenleri

İnsanın yüzünde siyah nokta oluşmasının birçok nedeni var. Cildin düzenli olarak sağlıklı bir biçimde temizlenmemesi nedeniyle cilt üzerinde gözeneklerin tıkanması en önemli neden olmakla birlikte, aşırı yağlı, kızarmış ve fast food tarzı yiyecekler tüketilmesi de bir diğer etken. Kişinin hormonsal yapısı da siyah noktaları tetikliyor.  Ama hiçbir şey günümüzde imkansız değil.

siyah noktalar

siyah noktalar

Neler Yapılabilir?

Kimi markaların piyasa sunduğu siyah nokta bantları bir çözüm. Bir diğer çözüm ise cildin belli aralıklarla temizletilmesi. Ayrıca düzenli olarak cildin temizlenmesi, tonik kullanımı, sağlıklı beslenme diğer yapılabilecek olan şeyler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.