Akıllı telefonu hızlı şarj etme yolları

Gerek sosyal meydanının bu kadar hayatın içinde olması gerek de diğer tüm işlerin internet aracılığı ile gerçekleştiriliyor olması her yaş grubundan insanın akıllı telefon kullanmasını sağlamıştır. Örneğin faturaların ya da resmi işlemlerin şubelere gidilerek yapılmasından artık internet ve mobil uygulamalara geçilmesi akıllı telefon kullanım oranını çok daha artırmıştır. Bunun yanı sıra oyun oynamak, video, film izlemek, fotoğraf çekilmek gibi diğer tüm faaliyetler akıllı telefonun kullanım alanını artırmıştır. Günlük hayatta bu kadar çok alanda kullanılan akıllı telefonların kısa süre içerisinde şarjlarının bitmesi doğal bir sonuçtur. Bu durum da insanları akıllı telefonu hızlı şarj etme yolları arayışına itmiştir. Aşağıda bu yollarlı ayrıntılı bir şekilde sıralayacağız.

Akıllı telefonu hızlı şarj etme yolları

Doğru şarj cihazı kullanın

Akıllı telefonu hızlı şarj etme yolları arayışı içerisinde olan insanlara verilecek ilk tavsiye kullanılan şarj alet ve kablosunun doğru olmasıdır. Gerek android kullanıcılar gerek ise İphone kullanıcılarının telefonlarını şarj etmek için kullandıkları aletlerin doğru aletler olmasına özen göstermelidirler. Bunun yanı sıra telefonlarını hızlı bir şekilde şarj etmek isteyen kişilerin laptop bağlantısı kullanmamaları gerekmektedir. Hızlı şarj etmenin en iyi yolu priz kaynağı kullanarak şarj etmektir.

Uçak moduna alın

Akıllı telefonu hızlı şarj etmenin yolları arasında gösterilen diğer temel nokta ise telefonun uçak modunda şarja takılmasıdır. Çünkü telefon şarj halindeyken dahi enerji harcar ve bunun önüne geçmenin yolu telefonları uçak moduna alarak şarja takmaktır. Bunun yanı sıra telefonun daha hızlı şarj olmasını isteyen kişiler telefonlarını kapatabilirler. Bu yöntem sayesinde de telefon enerji kullanmadığı için daha hızlı şarj olacaktır.

Telefonunuzu tasarruf moduna alın

Tasarruf modu android telefon kullanıcıları için sunulmuş seçenekler arasında yer almaktadır. Ve bu seçeneği etkin hale getirmek başarılı sonuçlar yakalamanızı sağlar. Pilinizi tasarruf modunda alarak şarja takmanız akıllı telefonun normalden çok daha kısa süre içerisinde şarj olmasını sağlayacaktır. Telefonun tasarruf moduna alınmasının yanı sıra hızlı şarj işlemini gerçekleştirmek için GPS, Bluetooth, Wi-Fi ya da NFC gibi uygulamaların çalışmaması gerekmektedir. Bunları kapatarak telefonun başka alanlarda enerji harcamasını

keserek akıllı telefonunuzun daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamaları kapatmanın yanı sıra hızlı şarj için yedekleme ve güncelleme kısımlarını da kapatmanız gerekmektedir. Akıllı telefonu hızlı şarj etmenin yolları arasında en etkili olanı şarj boyunca cihaz kullanımını en aza indirmektir. Hatta cihazlarınızı şarj boyunca hiç kullanmamak daha etkili olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.