Aloe Vera ile Cilde Gelen Güzellik

Cildin nemlenmesi kendini tazelemesi ve yenilemesi için oldukça önemlidir. Bu sebep ile temizleme kadar nemlendirmeye de yer açmak gerekir. Cilt nemlendirme işleminizde tercih edebileceğiniz farklı birçok kozmetik kremlere yer açabilirsiniz. Gündüz ve geceleri kullanıma uygun olan cilt yenileme kremlerinin yanı sıra daha doğal bir tercihe yer açmak için ise aloe vera kullanımına da yer açabilirsiniz.

Aloe vera bitkisini evinizde kolaylıkla yetiştirebilir ve bitkiniz sayesinde de nemlendiricinize her an ulaşım sağlayabilirsiniz. Aloe vera bitkisinin içinde bulunan jel özellikle yanık tedavisinde etkilidir. Cildin yenilenmesi, sıkılaştırma ve cilt tonunun eşitlenmesinde oldukça etkili olan aloe vera jelini piyasadan satın alabilirsiniz. Bu yük altına girmeyerek evinizde de bu bitkiye yer açabilir ve jeli elde etmenin en ekonomik yolunu bulabilirsiniz.

Aloe Vera Jeli Nasıl Bakılır?

Aloe vera bitkisini satın alarak evinizde kolaylıkla bakabilirsiniz. Kaktüs familyasının Sukulent türüne ait olan bu bitkinin bakımında sukulent bakımı ile birebir aynıdır. Güneşlenmekten hoşlanan aloe vera bitkisi öğlen güneşinden hoşlanmaz. Bu sebep ile doğu ya da batı cephesinde mutlu olur. Bunun yanı sıra drenaja uygun olan toprak içinde bakılması ve suyun toprakta uzun süre kalmaması da köklerin gelişimi için son derece uygundur. Bunun yanı sıra saksı değişimlerinde de aynı şekilde toprak tercih edilmesi de önerilir.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir