Altın Bilezik Modelleri

Altın ilk keşfedilişinden bugüne kadar değerini koruyan yegâne metaldir. Altının bu değerli alış ve satış işlemi zamanla aksesuar oluşumunu da getirdi.

Aksesuar ve para olarak kullanılan altınlardan sonra özellikle bayanların çok tercih ettiği mücevher arasına girmeyi de başardı.

Günümüzde özellikle düğünlerde ve diğer cemiyetlerde de hediye olarak sunulan altın ayrıca bilezik olarak da karşımıza çıkmakta. Altın bilezik hediyesi gelinlere takılan yegâne hediyedir.

altın bilezik

Altın bilezik modelleri desenine şekline göre çeşitlilik gösterir. Gram olarak genelde 14 ve 24 ayara olarak yapılıyorlar.

Altın Bilezik ve Çeşitleri

Düğünlerde genellikle aileler 22 ayar olan adana burması altın bilezik çeşidini tercih ederken genellikle bu modeller düğün sonrası altın kelepçeler ile değiştiriliyor.

altin bilezik modeli

altin bilezik modeli

Altın bilezik olarak işçilik olmayan sade modellerinde tercih edildiği olmakla beraber bunun sebebi daha çok satışta aynı fiyattı bulabilmek içindir.

İşçiliğin yoğun olduğu modeller cazibesi ile gözlere hitap ederken bu çeşitlere mega bileziklerde eklenmekte. Bunların yanı sıra taşlı modellerde gençlerin tercihleri arasında ilk sıraları alıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.