Ask. Fm TİB Kararı ile Kapatıldı

Önemli soru sorma internet adresi olan ask. fm 2 haziran tarihinde telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından erişime kapatıldı. Ülke genelinde özellikle genç üyelere sahip soru sorma sitesi olan ask fm’e telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından tedbir getirildi.

ask fm

ask fm

Gün içerisinde birçok ziyaretçiyi ağırlayan ask. fm internet adresine girmek isteyen bilgisayar kullanıcıları, site ziyaretlerinde telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından yayınlanan kapatma mesajı ile karşılaşıyorlar.

askfm

askfm

5651 sayılı kanun gereği teknik inceleme ve yapılan hukuki değerlendirme sonucu, soru sorma internet adresi olan ask. fm’e idari tedbir uyguladı. Telekomünikasyon iletişim başkanlığı ask. fm’i neden kapattığı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Telekomünikasyon iletişim başkanlığı geçtiğimiz günlerde kapattığı you tube adresini kullanıma açmıştı.

You may also like...

1 Response

  1. Mete dedi ki:

    Bence kapatılması çok iyi oldu. Günümüz gençleri çok fazla bilgisayar başında kalıyorlar ve sosyal medyaya çok düşkünler. Kimileri bu siteyi kötü amaçlı kullanıyordu. Kesinlikle tam yerinde bir karar olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.