Ayva Çekirdeği Jelinin 5 Faydası

Ayva çekirdeklerini bir miktar su da beklettikten sonra ayva çekirdeği jeline sahip olursunuz. Oldukça faydalı olan ayva çekirdeği jeli için özellikle sonbahar ve kış ayları elbette bulunmaz bir fırsattır. Bu aylarda ayva çekirdeği jelini yaparak uygulayabilir ve faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Ayva çekirdeği jelinin 5 faydasını sizin için araştırdık.

ayçiçeği

ayçiçeği

  • Cilt lekelerinin giderilmesi konusunda en etkili olan madde ayva çekirdeği jelinde yer alıyor. Jeli sorunlu olan bölgeye sürün ve yirmi dakika bekletin. Cildinizin temiz olması ve nemlendirici olmaması önemlidir. Düzenli olarak uygulayarak cilt lekelerinizin doğal yöntem ile giderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bebeklerde oluşan pişiklerde ya da vücudunuz sürtünmeye bağlı olarak yaşanan pişik oluşumunda jeli kullanarak doğal ve etkili bir çözüm bulabilirsiniz. Bu uygulamada kuru üzüm çekirdeği ve gül suyundan faydalanmanız gerekir. 2 çay kaşığı ayva ve kuru üzüm çekirdeğinin yarım su bardağı gül suyu içinde atıp bekletmeniz gerekir. Macun kıvamına gelince kullanıma hazır olan kürü rahatlıkla kullanabilirsiniz.
çekirdek

çekirdek

  • Cildin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlar.
  • Cildin daha gergin olmasına etki ederek özellikle kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Sürdükten sonra kurumasını bekleyerek ılık su ile durulamanızın akabinde ilk etkiyi göreceksiniz. Sarkmış ya da elastikiyetini kaybetmiş olan cildin toparlanmasına yardımcı olur.
  • Ciltte oluşan pul pul dökülmelerin önüne geçer. Uygulama sonrasında yumuşacık bir tene kavuşursunuz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.