Bahreyn’i Ziyaret Etmeye Ne Dersiniz

Tatillerini yurt dışında geçirmek istiyorsanız ve kış aylarında yaz günü geçirmek istiyorsanız Bahreyn tatil için biçilmiş bir kaftandır. Başkenti Manama olan bu eşsiz ülke körfez ülkeleri içerisinde refah düzeyi çok iyi ülkelerden birisidir. Peki, Bahreyn ziyaretinde neler yapmalısınız. Kapıdan vizenin uygulandığı ülke her geçen gün zenginliğine zenginlik katmaktadır. 33 adadan meydana gelen bu ülke,  dünyanın en güçlü ekonomisine sahip ülkelerinden birisidir.

Bahreyn

Bahreyn

Dünyanın en büyük tuzlu su arıtma tesislerinin yer aldığı ülke de altın pazarını mutlak olarak ziyaret etmelisiniz. Bahreyn altını dünyanın en temiz altınlarının yer aldığı ülkedir. Altın, bahreynli kadınları süsleyen aksesuar olmuştur. Petrolün vermiş olduğu zenginliği her yerde görebileceğiniz Bahreyn’in lezzetli yöresel yemeklerinden mutlaka yemelisiniz. Bahreyn’de sıcak dönemde dükkanların birçoğu kapalıdır.

Altın Çarşısını Mutlak Olarak Ziyaret Etmelisiniz

Alışverişlerde genellikle serin saatlerde yapılmalıdır. Lüks hayatın yaşandığı Bahreyn’de ihtişamlı yaşam göze çarpar. Bahreyn’in tarihi ve kültürünü görmek için tarihi müzesini gezmek gerekir. Turistler tarafından büyük ilgi gören ülkede müzede petrolden önceki dönem sergilenir. Körfez ülkelerindeki arapların en büyük zevkleri ise besledikleri şahinlerdir.

bahreyn2

bahreyn2

Şahinlerin bu kadar yaygın olması,  çevrede birçok şahin hastanesinin bulunmasını sağlamıştır.  Bedevilerin yaşadığı çadırlarda kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Bahreyn ziyaretinde kesinlikle Fatih Camii ziyaret edilmelidir. En büyük cami olma özelliğine sahip cami 7 bin kişi kapasitelidir. Bahreyn’de akşama yakın saatte pazara çıkarak bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.