Balkonlarınızı Şenlendirin!

Evlerin en önemli yeri olan balkonlar özelliklede yaz ayı gelince bir başka güzel olur. Güneşin sıcağı, mevsimin hafif rüzgârı ve balkonunuzda geçireceğiniz vakitler sizin için muhteşem zamanlara dönüşebilir. Dekorasyon olarak ele alınan balkon düzenlemesinde kullanacağınız her şeyin sizi rahatlığa kavuşturmasını sağlayabilirsiniz.

balkon düzenleme

balkon düzenleme

Renklerden Kaçınmayın

Balkon duvarınızı herkesten farklı olarak pastel tonlarında ya da uçuk renklerde boyayabilir, sevdiğiniz çiçeklerden bir iki saksı alarak yaşam alanınızı genişletebilirsiniz. Eski püskü kullanılmayan tekli koltuklarınızı etnik desenli kumaşlarla kaplayıp modern tarzda bir sehpa ile de egzotik bir hava katabilirsiniz. Ama balkonunuz küçükse tahta bir masayı egzotik renklerle boyayabilir sandalyelerinize kılıflar geçirerek görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz.

balkon modelleri

balkon modelleri

Yine boyayabileceğiniz bir tahta merdiveni kitaplık olarak kullanabilir hatta çocuklarınıza oynamaları için yer minderlerinden köşe de yapabilirsiniz. En önemli unsurlarından olan aydınlatma kısmı için de yaratıcı fikirlerden esinlenerek bir abajur yapabilir, bir diğer seçenek olarak da glopları kullanabilirsiniz. Ayrıca balkonda perde kullanmayı seviyorsanız bohem tarzında etnik desenleri içeren perdeler asabilirsiniz. Bunların haricinde yerde kullanacağınız bir kilim ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.