Bebeklerin Burnu Nasıl Açılır?

Bebeklerde görülen burun tıkanıklığının önlenebilmesi için yeterli beslenme ve yeterli C vitaminin alınması gereklidir. Bol su tüketiminin de iyi geleceği burun tıkanıklığı sorunlarını yaşıyorsanız bebeğinizin nefes alması zorlaşmaya başlayabilir.

burun tıkanıklığı

burun tıkanıklığı

Bu sebeple en iyi çözümler arasında yer alan okyanus suyu spreyini kullanarak bebeğinizin burnunu açabilirsiniz. Okyanus suyu ile birlikte burun aspiratörlerini eczanelerden satın alarak kullanabilirsiniz. Eğer okyanus suyu spreyi bulamadıysanız tuzlu su da kullanarak bebeğinizin burnunu açabilirsiniz.

Bebek Odalarını Nemli Tutun

Bu yöntemler dışında buharlı ortamlarda bebeğinize banyo yaptırtmak bebeğinizin üst solunum yollarının açılmasını ve rahatlamasını sağlar. Bebeğinizi yıkamadan önce küveti kaynar su ile doldurup banyonun kapılarını bir süre kapalı tutarsanız buharlı ortamı elde etmiş olursunuz.

oda nemlendiricileri

oda nemlendiricileri

Burun tıkanıklığını açabilmek için bebeğinizin yatağının etrafında mentol kokusu yayan karışımlar kullanabilirsiniz. Ayrıca bebek odalarını sık sık düzenli olarak havalandırırsanız ve nemli tutarsanız bebeğinizin daha sağlıklı nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Mekanın nemli olmasını sağlayabilmek için buhar makineleri kullanabilir ya da kalorifer peteklerine ıslak veya nemli olan havlular koyabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.