Boş Ev Temizliği

Kullanım ya da taşınma öncesi olan daireler ‘boş ev’ sınıfına girerler. Boş ev temizliği bütün evin dip bucak temizlenmesidir. Yeni evinize taşınmadan evinizin baştan aşağı temizlenmesi eve taşındıktan sonra işinizi oldukça kolaylaştıracak bir yoldur. Eşyalar içindeyken eşyaları sağa-sola çekmek zahmetli ve yüzde yüz olamayabileceğinden ev boşken bu temizliği yapmak, bizlerin tercih ettiği bir yoldur.

boş ev temizliği

Boş Ev Temizliğinin Avantajları Nelerdir?

Boş daire ya da diğer meskenlerin temizliğinin en temel amacı, taşınma öncesi her şeyin hazır hale getirilerek temizliğin sağlanmasıdır. Bu temizlik sayesinde;  duvarlar, camlar, kapılar, pencereler ve tüm zemin kir sökücü ve yağ sökücü maddeler kullanılarak taşınmaya hazırlık yapılmış olur. Yağlı yüzeyler tamamen temizlenerek, her yerin kirlerden arınması amaçlanır. Birçok farklı kimyasal maddelerin kullanılarak yapılan bu temizlikle ev taşınacak hale getirilir.

Boş Ev Temizliği Nasıl Olur?

Yeni bir eve taşınırken bomboş bir mekânın temizliği zordur. Detaylı bir çalışma ister. Dolu eve nazaran boş evleri temizlemek her zaman için çok daha zordur. İyice dibe sinmiş lekelerin çıkartılması güçtür o sebeple çeşitli yağ ve kir çözücü deterjanlarla oldukça çaba gösterilmesi gerekir.

Odalardan ve salondan başlayarak diğer bölümlere doğru yapılan boş ev temizliğinde tüm canlar ve çerçeveleri ve mermerleri dahil olmak üzere, her bir alan temizlenir. Kapılardan kapı kollarına, parkelerdeki tüm tozlardan, kirlerden, tutma kollarına, kadar her yer detaylı temizlenir. Birikmiş olan atıklar da süpürgelerle çekilir. İnşaat ve tadilat yapılmış bir evse,  zeminde birçok iz kalmış olabilir. Bu izler de ıslak vakum makineleriyle veya gerekli görülen başka yöntemlerle temizlenir.

Mutfaklar için de fayans, mermer ve seramiklerin ve zeminlerin pırıl pırıl olması amaçlanır. Mutfak dolaplarının içinin tam olarak temizlenmesi için de gerekirse mutfak dolap kapakları çıkartılıp araları ve içine iyice ulaşmak hedeflenir.

Lavaboların ve banyo temizliği için oldukça titiz davranmak gerekir.  Duşa kabin, tuvalet, küvet gibi alanların virüslerden ve bakterilerden arınması için çeşitli asidik ürünler kullanılarak hijyen olması sağlanır.

Boş ev temizliği hizmetini profesyonel ekibimizden almak istiyorsanız ,  https://www.cabrioleclean.com/bos-ev-temizligi linkine tıklamanız yeterli.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir