Bu 6 Çatışmayı Yaşıyorsan Akıllısın!

Eğer oldukça zeki bir kişiyseniz, bu mücadeleler ve insanların anlayış eksikliği kendinizi yalnız hissettirmeye neden olabilir. Gerçekten zeki olduğunuzu düşünüyorsanız, aşağıdaki tanımlamalar size uyacaktır.

1) İşinizden Sıkılıyorsunuz

Beyniniz yeni, daha büyük fikirler ve projelerle sürekli olarak ilerleme ihtiyacında, bir zamanlar heyecan verici işinizi artık sıradan ve sıkıcı buluyorsunuz. çünkü devam ederseniz yaratıcı olmanın tüm yollarını tüketirsiniz.

yalnızlık

yalnızlık

2) Basit Konuşmalar Sizi Tüketiyor

Sıradan şeyler hakkında küçük bir sohbete dâhil olmanız oldukça zor olabilir. Gerçekten tek istediğin, fikirlerinin etrafında önemli şeyler hakkında konuşmak istediğin aynı fikirde bir kişidir.

3) Konuştuğundan Daha Çok Düşünüyorsunuz

Beyniniz herhangi bir sorunun yanıtlarını aramak üzere çalıştığında fikrinizi söylemek ya da bir sonuç çıkarmak, size göre ortalama zekâlı birinden daha fazla zaman alabilir. Çevrenizdeki insanların çoğunun, düşünce işleminizin çalışma biçimini bilmemesi sizi şaşkın, tuhaf, içe dönük veya ilgisiz gibi gösterebilir.

4) Aşık Olmak Sizin İçin Zor

Çok daha temkinli, analitik ve bağımsız olduğunuz için, aşk izin için çok uzak bir kelimedir.  Ayrıca, ilgi alanlarınız çok vaktinizi alıyor, galiba aşk üzerine biraz çalışmanız gerekiyor.

yaşam

yaşam

 5) Bazen Harekete Geçmekte Zorlanıyorsunuz

Hareketi yararlı fikirlerden daha fazla takdir eden bir hayatta düşünen insan olmak zordur, bazen harekete geçme dürtüsünü de kaybedebilirsiniz. Maalesef, insanlar bu özelliğinizi tembellik olarak yanlış anlama eğilimindedirler.

6) Sosyal Olamıyorsunuz

İcraattan çok fikirlerle hareket etmeniz sizi sosyal açıdan beceriksiz olarak karakterize etme eğilimindedir. Onlar daha az biliyor ise bu sadece sizi toplumsal davranışınız konusunda daha bilinçli hissettiren bir baskı yaratıyor.

Günlük mücadeleleriniz zor görünse de, sizi büyüdükçe hareketsiz bırakmalarına izin vermenize gerek yok. İhtiyaçlarınızı daha iyi anlayabilmeleri için kendinizi başkalarına daha çok ifade etme üzerinde çalışabilirsiniz. Ortak bir zemin bulabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.