Bu Gücü Küçümsemeyin

Teknoloji demek hayatı kolaylaştırmak demek, iş hacmini arttırmak ve hızlandırmak demek olmalıdır. Dünya çapında bir teknolojiye sahip olduğumuzu düşünürsek, bunları başarmak çokta zor olmasa gerek.

Teknolojinin Gücünden Yeterince Faydalanıyor muyuz?

Dünyanın her yerinde teknolojinin gücünden faydalanılarak yüzlerce başarılı işe imza atılıyor. Birbirinden farklı sektörlere hizmet veren fabrikalar, üretim sahaları kuruluyor ve bir yandan istihdam sağlanırken diğer yandan son teknolojilerle donatılmış makineler sayesinde ürün kalitesi arttırılıyor. Teknolojinin gücü hayatımızın her alanında kendini hissettiriyor hatta daha da ileri giderek eksikliğini duyuyoruz denebilir.

teknoloji

teknoloji

Bunun sebebi de cebimizde taşıdığımız telefondan, istediğimiz anda istediğimiz yerden internete bağlanmak için kullandığımız tabletlere kadar genişliyor ve bu her geçen gün daha fazla ilerleyen teknoloji sayesinde artmaya devam edecek.

teknoloji

teknoloji

Teknolojiyi kötü bir şeymiş gibi algılamak ve insanları hareketsiz bir yaşama sevk ediyormuş gibi değerlendirmek doğru bir yaklaşım olmaz. Evet, iş hayatında teknolojiden faydalanılıyor ve öyle de olmalı, çünkü çağın değişme hızı bunu gerektiriyor. Ama burada önemli olan teknolojiyi hangi alanda nasıl değerlendirdiğinizdir. Yani son olarak “teknolojinin esiri olmayın, o sizin yardımcınız olsun” cümlesi ile durumu özetlemek doğru olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.