Çantalarınızı Markası İçin Almayın

Belirli markalara bir ev kirası kadar para verip satın almak için nasıl bir geçerli bir sebebiniz olabilir bilinmez fakat böyle bir çantanın gerek aksesuarı gerekse kullanılan malzemesi bir ömürlük olmalı. Bunun yanında çizgileri  ve kullanım kolaylığı çok rahat olamalı. Günlük hayatın akışında ve her kıyafetin yanında tamamlayıcı bir aksesuar olamalı. Ayakkabılara da uyum sağlamalı. Sırf o markayı taşımanın verdiği prestij için  tonla para ödemenin bir manası yoktur.

Böyle düşünen tasarımcıların olması gereklidir.

Gerçek deriden hazırlanan çantanın dokusu ve kokusu çok önem taşımaktadır. Deri çanta taşıyorsanız ki bu kişiden kişiye değişmesine rağmen, çantanız çok dayanıklı olmalıdır.

çanta

çanta

Sadece tasarım ile sizi ikna eden bir deri çanta, bir kaç kullanımdan sonra canlılığını yitiriyor ise ve dayanıklılığını kaybediyorsa. İyi düşünmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla marka önemli fakat kullanılan malzeme açısından da güveninizi kazanmış bir marka üzerinden alış veriş yapmalısınız.

Neden peki..

Deri ürünler yaşlandıkça ve kullandıkça güzelleşir, kullanıcısı ile bütünleşir. Bunun dışında kıyafet tasarımında da olduğu gibi çantada da çeşitli dikim ve estetik teknikleri bulunmaktadır. Tasarımın karakterine uygun dikiş ve imalat yapılması  çantanızı daha da taşınabilir kılacaktır.

çanta seçmek

çanta seçmek

Bu günün tüketim anlayışında ortaya çıkmış lüks markaların her sezonda koleksiyonlarına alternatif  deri çantalara yer vermeleri tercihlerimizi daha belirgin etkilemelidir. Yani aşırıya kaçmadan  doğada ve ekolojik dengede çok önemli yer sahip hayvan derilerini seçmenizi doğru bulmuyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.