Cep Telefonlarına Dikkat!

Ülkemizde de görülmeye başlanması ile beraber daha fazla önemsediğimiz ve önlemleri aldığımız korona virüsünden korunmak için birçok yönteme yer verilmektedir. Bu önlemler arasında özellikle ellerin sabun ile en az yirmi dakika yıkanması gelmektedir. Tüm önlemlerin alınmasının yanı sıra en dikkat edilmesi gereken aslında cep telefonlarıdır.

Cep Telefonu Kullanımının Sağlığa Zararları

Gün içinde elinizi henüz yıkamadan kullandığınız cep telefonunuzu el yıkama sonrasında elinize almanız durumunda tüm mikrobu tekrar alıyorsunuz. Bunun yanı sıra özellikle günümüzde çocukların cep telefonu düşkünlüğü de cep telefonundan çocuklara mikrobun ve üzerinde bulunan virüsünde geçişine etki etmektedir. Bu sebep ile mutlaka ellerinizin yıkasanız bile cep telefonunuzu gerekli steril duruma getirmeden kullanmamanız önerilir.

Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılır?

Sadece cep telefonu değil bilgisayar ve tabletlerin kullanımında da gerekli hijyenin elde edilmesi gerekmektedir. Özellikle nemli bez ya da ıslak mendil kullanımına yer veren kişiler cep telefonun zarar görmesine de sebep olmaktadır. Gerekli temizlik için cep telefonunuz için satışta olan hijyenik temizlik ürünlerini kullanmanız gerekir. Sadece ekran ve arka kısım değil yan ve üst kısımlarında gerekli temizlik işleminden geçirilmesi gerekir. Sadece bir kez değil en az iki defa uygulamanın gerçekleştirilmesi ve sonrasında ellerin tekrar yıkanması öneriliyor. Bu detaylara dikkat ederek cep telefonu gibi tüm elektronik eşyalarınızı temizleyerek hem kendinizi hem de sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.