Cilt Bakımında Yapılan Genel Hatalar

Cilt bakımını çoğu kişi bilinçsizce uygular ve kırışıklıklara davetiye çıkarır. Cildiniz sorunluysa özel bakım yapmalı ve düzenli olarak uygulamalısınız. Cildinizde siyah nokta ya da sivilce varsa kesinlikle sıktırmayın. Cildinizde sivilce varsa peeling yapmayın sadece doğal maskeler kullanın. Sorunlu bölgeleri alkolle temizleyebilir ve problemin yayılmasını da önleyebilirsiniz.

cilt sağlığı

cilt sağlığı

Cilt Bakımında Sıklıkla Yapılan Yanlışlar

Sabahları cildinizi mutlaka temizleyin. Gece boyunca çalışan salgı bezleri ciltte gereksiz toksinleri artırır. Sabahları cildinizi uygun bir temizleme jeli ile temizlemeli, sabun ise kullanmamalısınız. Cildinize krem kullanırken dikkat etmelisiniz. Nemlensin diye aşırı krem sürmeyin. Çok fazla sürülen krem gözenekleri tıkar.

Yüzünüze sürdüğünüz kremi kesinlikle göz çevresine sürmeyin. Göz çevreniz hassas olduğu için özel kremler kullanmaya özen gösterin. Her maske her cilt tipine uygun olmaz. Cildiniz yağlı ya da karma olabilir. Cilt tipinize uygun maskeleri seçmeyi unutmayın. Makyaj fırçanızı düzenli olarak temizleyin. Makyaj fırçasında biriken kirler ciltte sivilce oluşmasına neden olabilir.

cilt bakımı

cilt bakımı

Düzenli uyku ile birlikte bol su tüketimini hayatınıza katmalısınız. Kullandığınız kremlerin son kullanma tarihlerine bakmalı ve günü geçmiş kremleri kullanmamalısınız. Cildinize düzenli masaj uygulayın. Masaj ile kan dolaşımınız artar ve cildiniz parlak görünür. Güneşin cilde zararı büyüktür. Güneşe çıkarken mutlaka koruyucu kremler kullanmalı ve şapka takmalısınız. Göz çevreniz için ise güneş gözlüğü kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir