Cilt Kuruluğunu Önlemenin Yolları

Kış aylarında cilt kuruluğu yaşanması birçok bayanın ortak sorunları arasında yer alır. Cilt bakımı yaparak cilt kuruluğuna karşı önlemler alınarak bu sorun ile baş edebilirsiniz. Kuru cilt sorunu her yaştan insanın karşılaşabileceği ve havaların soğuması ile birlikte daha sık görülen bir sorundur.

cilt kuruluğu

cilt kuruluğu

Kuru cilt ile soğuk havalarda dışarıda durursanız ve hiçbir önlem almazsanız kısa süre içinde daha yaşlı bir cilde sahip olursunuz. Kuru cilt ile başa çıkmanın yolu oldukça kolaydır. Uzman bir doktor tarafından cilt tipinize göre belirlenecek bir nemlendirici krem sayesinde bu duruma engel olabilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gece yatarken E vitamini takviyesi yapmak ve özel bakım yaparken krem kullanmak da cilt kuruluğu için alabileceğiniz önlemler arasındadır. Cilt bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bol su tüketmeniz gerektiğidir.

kuru cilt

kuru cilt

Dengeli ve sağlıklı beslenmek, ciltleriniz için alabileceğiniz en önemli tedbirlerdendir. Özellikle yoğurt ve balık tüketimini çoğaltmanız kısa süre içinde cilt kuruluğu sorununuzun ortadan kalkması için uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

cilt bakımı

cilt bakımı

 

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir