Cilt Problemlerine Doğal Maskeler

Cilt tipinize uygun maskeler yaparak her yaşta genç görünmenin sırrını bulabilirsiniz. Doğal maskeler ile cilt tedavisi sizlerin düzenli uygulamalarınızla cilt gözeneklerinizi sıkılaştırmanıza yardım edecektir. Sivilce ve akne problemleri için özellikle limon maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Limon içerisine herhangi bir nemlendirici krem katarak maskeyi cildinizde 20 dakika bekletin. Cilt gözeneklerinin kısa sürede küçüldüğünü göreceksiniz.

doğal maskeler

doğal maskeler

Doğal Maskeler ile Cildiniz Gençleşecek

Tereyağı ve bal maskesi ise cildi nemlendirir ve kırışık oluşmasını önler. 1 çay kaşığı bal ve tereyağını karıştırın ve cildinize sürün. 1 saat bekletin, ılık su ile yıkayın. Doğal maskeler ile cilt tedavisi uygulamanın önemi sizlerin ciltlerini parlak ve sağlıklı hale getirecektir. Ihlamur, kuşburnu ya da adaçayını demleyin. Buz poşetleri içerisine koyun. Sabah ve akşam buzları cildinizde gezdirdiğiniz zaman cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz.

cilt maskesi

cilt maskesi

Maskelerin doğal bitkilerle yapılması önemlidir. Cildinizin nemli durması için geceleri yatmadan önce bebek kremleri kullanmanız cildi besler. Sağlıklı görünmenin yolu düzenli olarak cildin temiz tutulmasıdır. Genç yaşlardan itibaren cilt bakımına önem vermeyi unutmayın.

doğal maskeler

doğal maskeler

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.