Çocuğunuzu Spora Yönlendirin, Başarılı Bir Hayatı Olsun

Çocuğunuz spor yapıyor mu ya da siz spor yapması için ona seçenekler sunuyor musunuz? Uzmanların söylediğine göre küçük yaşlarda spora başlayan çocukların ileride bu alanda büyük başarılar elde ettiği ve sporun bir yaşam tarzı haline geldiği görülmüş. Dolayısı ile 5-6 yaşlarındaki bir çocuk eğer siz yönlendirmezseniz sporla ne kadar ilgili olabilir ya da ne kadarı hakkında bilgi sahibi olabilir?

spora teşvik etmek

spora teşvik etmek

Spor Konusunda Çocuğunuzun Fikrini Almayı İhmal Etmeyin

Çocuğunuzun tenis mi, futbol mu, basketbol mu, yüzme mi, jimnastik mi? Bunlardan hangisine yeteneği olduğunu bir bakıma deneme yanılma yöntemi ile öğrenebilirsiniz ancak bazı çocuklar verdiği belirtiler ile bunu diğerlerine göre daha kolay belli edebiliyorlar. Size düşen mümkün olduğunca bunun üzerine giderek o yeteneğini geliştirmesine yardımcı olmak.

çocukların spor yapması

çocukların spor yapması

Belli bir yaşa geldikten sonra mesela ilkokula gide bir çocuk bu anlamda kendi seçimini yapabilecek yetiye sahiptir. Dolayısı ile ona fikrini sorarak da rotanızı belirleyebilirsiniz. Böylece futbol oynamaktan nefret eden bir çocuğu zorla futbol antrenmanına göndermemiş olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir