Çocuk Odaları için 5 Keyifli Dekorasyon Önerisi

Tıpkı yetişkinler gibi, çocuklar günün sonunda dinlenmek için konforlu ve fonksiyonel bir yatak odası isterler. Birçok süsleme ipucu hem ana yatak odası hem de çocuğun odası için geçerli olmakla birlikte, bu 5 benzersiz ipucu, çocuklara keyifli bir ortam sunabilir.

çocuk odası

çocuk odası

Duvar Çıkartmaları

Stickerlar çocuğunuzun yatak odasında duvarları süslemek için mükemmel bir yoldur, özellikle duvarları boyamıyorsanız. Genel bir planın parçası olarak şirin bir orman deseni ile veya sade, beyaz duvarlarda lokal olarak ekstra bir eğlence gibi düşünülebilir.

Açık Raflar

Küçük çocuklar ve dağınıklık kaçınılmazdır, ancak oyuncakları saklamak için kutular, sepetler içeren bol miktarda açık raflar sağlayarak organizasyonu kolaylaştırabilirsiniz.  Bu eşyalara erişimi kolaylaştırır ve düzenli bir stil sağlar.

Açık Orta Alan

Küçük bir çocuk yatak odasında, yatağı duvara doğru iterek boşluğu en üst düzeye çıkarın, böylece yatağın başı bir köşede olur. Bu yalnızca oyun süresi için değil, aynı zamanda uyku alanının etrafındaki alanlarda, korkutucu bir şeyin yatağın altında gizlenmiş olması gibi korkuları da azaltarak, güvenli bir ortam sağlar.

Paylaşılan Çocuk Odası Dekoru

Çocuklarınız bir oda paylaşırsa, ancak aynı bakış açısını paylaşmazlarsa, potansiyel zorlukları uzaklaştırın veya yataklar arasında bir bölücü kullanın. Çubuk üzerinde renkli bir perde ya da yataklar arasında bir kitaplık veya raf birimi yerleştirerek bir odada yaşayan iki çocuğunuza özerklik kazandırabilirsiniz.

çocuk odaları

çocuk odaları

İlgi Alanına Göre Dekor

Çoğu çocuk hayvanlara veya popüler çizgi film karakterlerine karşı bir tutkuya sahiptir.Mümkünse çocuğunuzun en sevdiği konuyu odasının temeline oturtun. Birkaç duvar stickerive nevresim takımı ile tema ayarlamak, çocuğunuzu memnun etmek için yeterlidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.