Çocuklar Sıcaktan Etkileniyor

Dışarıda, denizde veya havuzda oyun oynayarak vakit geçiren çocuklar, güneşin altında fazla kaldıklarında güneş yanıkları veya sıcak çarpması gibi durumlarla karşılaşırlar.

çocuklar

çocuklar

Ebeveynlerin bu gibi durumlara dikkat etmesi gerekir. Güneşin altında kalma süresi uzadığında ise cilt kanseri gibi ciddi sorunlarla karşılaşmak mümkün olabilir. Çocukların güneşin zararlı ışınlarından korunması ve anne babaların bunun için bazı püf noktalara dikkat etmesi gerekir.

Çocukları Sıcaktan Korumak İçin Tavsiyeler

Güneş ışınları 11.00 ve 15.00 saatleri arasında dik olarak gelir. Bu saatler arasında çocukların dışarı çıkmaması gerekir. Gereken durumlarda ise güneş koruyucu kremlerin sürülmesi faydalı olacaktır.

güneş

Bu saatler arasında hava bulutlu olsa bile korunmak için gereken önlemler alınmalıdır. Çocukların ağaç, şemsiye veya tente gibi gölge altında vakit geçirilmesi gerekir. Çocukların güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunması için bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca açık renk kıyafetler giydirilmesi ve şapka takılması, çocukların sıcaktan korunmasına yardımcı olur.

sıcak hava ve çocuk

sıcak hava ve çocuk

Güneş koruyucu kremin iki saat arayla tazelenmesi gerekir. Dışarı çıkmadan yarım saat önce sürülen krem, güneş altında geçirilen vakit boyunca düzenli olarak sürülmelidir. Ayrıca çocukların cildine uygun güneş kremleri seçilmesi gerekir. Mineral filtre içerikli, alkon, paraben ve parfüm içermeyen ürünler tercih edilir. Ebeveynlerin çocuklara bol bol su içirmesi ve alınan önlemler açısından çocuğa örnek olması gerekir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.