Çok Marifetli Bir Telefon

Samsung’un yeni telefonu Galaxy Note 5 meraklılar tarafından hemen incelendi ve doğrusu sınıfı da hak ederek geçti. Cam ve metal tasarımlı, şık telefon 5.7 inç olan ekranının gövdeye oranının arttırılması sayesinde daha ince bir yapıya kavuşmuş. Estetiği beğenildi ama teknik bazı özellikleri değişmişti.

samsung galaxy note5

samsung galaxy note5

Pil Değişmiyor

Galaxy Note 5’in en tartışmalı yönlerinden biri artık pil değiştirme ve microSD kart desteğinin desteğinin bulunmaması. 32 GB ve 64 GB hafıza seçeneklerine ek olarak 2 yıl ücretsiz sunulan 100 GB’lık OneDrive, sorunu büyük ölçüde çözüyor. Pil ise kullanım ömründen bir şey kaybetmemiş.

note5

note5

Selefine göre daha gelişmiş özelliklere sahip S Pen’i gövdeden çıkardığınızda etkin hale gelen “temassız komut” özelliği sayesinde, kalemi ekrana dokundurmadan işlem yapılabiliyor. Yüksek basınç hassasiyeti ise, profesyonel çizim imkanları sunuyor.

galaxy note5

galaxy note5

Note 5 arka yüzde 16 MP arka, 5 MP ön kamerayla geliyor. Arka kameradaki optik ve digital görüntü sabitleme teknolojisi en hareketli ve loş anlarda bile net videolar çekmeye yardımcı oluyor. Note 5, aydınlık ortamlarda çektiği fotoğraflarda canlı ama gerçekçi renk tonları sunuyor. Kamera arayüzünün Live Broadcast özelliği YouTube’da canlı yayın yapma imkanı da tanıyor. Sonuç olarak Samsung Galaxy Note 5, phablet kategorisinde mevcut en güçlü seçenek olarak öne çıkıyor. Bütün bu artı teknoloji özelliklerine ek olarak söylemek gerekirse bu telefonla konuşma da yapabiliyorsunuz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.