Dekorasyonda İskandinav Tarzı

Dekorasyonda farklı bir soluk olan İskandinav tarzında genel itibari ile siyah ve beyaz renkler hâkimdir. Bu hâkimiyette renkli aksesuarlar eşlik eder. Genel itibari ile beyaz duvarlar ve beyaz mobilyaların buluştuğu bu tarzda fresh bir alan yaratılır. Yer karolarında siyah ve beyaz tercih edilebilirken mekâna göre sadece beyaz da seçilebilir. Unutulmamalı ki ilk hedef ferah bir alan yaratmadır.

Dekorasyonda İskandinav Tarzı

Dekorasyonda İskandinav Tarzı

İskandinav Tarzına Eklenebilecek Ayrıntılar Nelerdir?

İskandinav tarzı dekorasyona eklenebilecek ayrıntılardan biriside renkli halılardır. Bunun yanı sıra sanatsal objelerde bu tarz dekorasyonda yer alabilecek ürünler arasındadır. Ayrıca müzik aletleri, hayvan figürleri, daktilo gibi aletler, renkli yastık ya da kırlentler, hayvan postları, geniş ve oldukça rahat koltuklar yer alabilir.

Dekorasyonda İskandinav Tarzı

Dekorasyonda İskandinav Tarzı

Siyah perde ya da siyah avizelerde bu tarzın vazgeçilmez ürünleridir. İskandinav tarzı dekorasyonu sadece oturma odasında değil banyo, mutfak, yatak odası, salon gibi evin tüm bölümlerinde ya da dilediğiniz bir bölümde kullanma şansınız da var. Özellikle banyo ve mutfaklarda geniş ve ferah alanlar yaratan bu tarz genellikle kırmızı objeler ile renklendiriliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.