Diş Ağrısı Gideren Doğal Yöntemler

Diş ağrısı insanların yaşadıkları en ağır ağrılar ve sağlık sorunları arasında yer alıyor. Diş ağrılarının sebepleri arasında ise dolgu kırıkları, dişlerin hassasiyeti, diş çürükleri ve diş eti hastalıkları yer alıyor. Pek çok insan diş ağrılarını giderebilmek için farklı doğal yöntemlere başvurmaktadır.

Dişinizdeki ağrıyı doğal yöntemler ile giderebilmek için ilk olarak ağzınızı tuzlu hafif ılık bir su ile çalkalamayı denemelisiniz. Günde 2 veya 3 defa tuzlu su ile ağzınızı çalkalarsanız diş ağrınıza çözüm üretebilirsiniz. Diş ağrılarına engel olabilmek için bir diğer yöntem olan elma sirkesi kullanımını da deneyebilirsiniz.

diş ağrısı

diş ağrısı

Kendi imkanlarınızla uygulayabileceğiniz vanilya ekstresi uygulaması da diş ağrıları için işe yarayabilir. Dişin ağrıyan noktasına kekik yağının pamuk vasıtasıyla sürülmesi de bir diğer işe yarar yöntemdir. Çay ağacı yağını da bulabildiğiniz takdirde dişinize uygulayabilirsiniz.

Geçici Yöntemler Olduğunu Unutmayın

Çay ağacı yağını ılık su içerisine 4-5 damla kadar damlattıktan sonra ağrı hissettiğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Mucizevi özellikleri olan zencefil de diş ağrılarına iyi gelebilmektedir. Bunlar kendi başınıza uygulayabileceğiniz geçici yöntemlerdir.

diş ağrısı nedenleri

diş ağrısı nedenleri

Diş ağrılarından kurtulabilmek için mutlaka bir diş doktoruna gitmeniz gereklidir. Ağrı kesiciler ve doğal yöntemler ile diş ağrınızı kontrol altında bir nebze olsun tutmayı başarabildiyseniz ağrınız hafiflediği zaman doktora gitmeniz gerekiyor. Dişinizdeki sorunlar çözülmediği sürece ağrıların kendini tekrar etme riski oldukça yüksektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.