Diş Beyazlatma Ürünleri Korkunç Problemlere Neden Olabilir mi?

Hiç şüphe yok, diş beyazlığı bir estetik ihtiyaç ve bunun farkında olarak her üç kişiden biri dişlerini beyazlaştırmayı düşünüyor. Ne yazık ki, bunu diş beyazlatma tozları, diş beyazlatma kremleri gibi bazı ürünler ile ağzını kimyasallarla doldurmanın güvenliğini sorgulamadan yapıyor.

beyaz dişler

beyaz dişler

Diş Beyazlatma Ürünleri Ciddi Bir Maliyet Getirebilir!

Diş Hekimleri Yasası uyarınca diş hekimleri veya diş hekimliği uzmanları dışındaki herkes (örneğin hijyenistler) beyazlatma için yasadışıdır. Sorun şu ki, işporta veya kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulunabilen diş beyazlatma setlerini satın almak ve bunu kendiniz yapmak yasak değildir. Peki, riskleri biliyor musunuz?

İnsanların diş hekimini ziyaret etmek yerine gittikçe tercih ettiği bir şey olması endişe vericidir. Online veya eczanelerden bile satın alabileceğiniz bu ürünlerin birçoğu, hassas kimyasalları beyan etmez; bu da güvenliğini sorgulamanız anlamına gelir. Bu tip ürünler, ağız enfeksiyonları, diş ağrısı, sinir hasarı, muhtemel mide sorunları, diş minesi hasarı gibi riskler taşıyor. Yanlış kullanıldığında diş beyazlatma setleri ciddi kimyasal yanıklara neden olabilir, kalıcı yara izi ve aşırı durumlarda yemek yeme ve nefes alma yeteneğini etkiler.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Meydana gelebilecek sorunları düzeltmek, size ciddi bir maliyet getirebilir. Ayrıca faydasız bir şey için çok para ödüyor da olabilirsiniz. Bir diş hekimi dişleri beyazlatmak için yasal olarak % 6 hidrojen peroksit kullanabilirken, alelade satılan ürünlerin yasal olarak % 0,1’in üzerinde bir şey sağlamasına izin verilmiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.