Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir?

Fırçalama işlemlerini düzenli olarak günde en az 2 kez yapmadığınız zaman dişlerinizdeki bakterilerde çoğalma meydana gelir. Bakteriler çoğaldığı zaman ise diş taşları meydana gelir. Zamanında müdahale edilmeyen bu bakteriler kısa süre içerisinde diş eti çekilmesine ve diş kayıplarına yol açabilir.

diş eti

diş eti

Dit eti çekilmesinden etkilenmek istemiyorsanız çay, kahve ve sigara gibi maddeleri dikkatli bir şekilde tüketmeniz ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız gerekiyor.

Ağız Kokusu ve Diş Eti Kanamaları

Diş eti çekilmesi ile birlikte ağızda koku da meydana geldiyse hemen ardından diş eti kanamaları başlayabilir. Ağzınızda hoş olmayan kokular hissediyorsanız ve dişlerinizi fırçalarken kanama problemleri ile karşılaşıyorsanız vakit kaybetmeden diş hekimine gitmeniz gereklidir.

diş etleri

diş etleri

Doktor tarafından uygulanacak olan diş taşı tedavisi ve diş etine rahatsızlık veren maddelerin tedavisi yapıldıktan sonra kötü kokuların ve diş eti kanamalarının kesildiği fark edeceksiniz.

Tedaviden sonra iş tamamen size düşüyor. Diş etlerinden dişlerinize doğru hafif bir şekilde fırçalayarak bakteri oluşumunu engellemeniz gerekiyor. Diş fırçalarken dişlerin ucu, iç kısımları dış kısımlarını etkili bir şekilde fırçalamanız gerekiyor.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir