Diyet Yaparken İradenizi Nasıl Güçlendirirsiniz?

Kilo vermeden önce bazı kararlar almalı ve iradenizin güçlü olması için bazı durumlara dikkat etmelisiniz. Kararlı bir diyet yapmak için planlı hareket etmeli ve kendinize bir defter alıp, neleri hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini yazmalısınız. Düzenli beslenme ile birlikte spor yapmalı ve bol su içmeyi unutmamalısınız.

Diyet Yaparken Güçlü Bir İradeye Sahip Olun

diyet yapmak

diyet yapmak

Çevrenizde sizi motive edecek kişiler olmalı ve onlara zaman ayırmalısınız. Kendinizi soyutlamamalı ve sosyal çevrenize önem vermelisiniz. Karamsar kişilerden ise mutlaka uzak durun. Sevdiğiniz besinlerden bir dönem uzak kalacağınızı bilmelisiniz. Sevdiğiniz yiyeceklerin satıldığı ortamlardan kaçınmalısınız.

Egzersizleri kesinlikle atlamayın ve her gün düzenli olarak yapın. Düzenli tartılın ve kilo değişimlerinizi not edin. Ciddi anlamda kilo vermek isteyenler başta kısa vadeli hedefleri kendine koymalılar. Bir haftalık süreçte kendilerini takip etmeli ve o süreç içinde iradenize ne kadar sahip olduğunuzu görmelisiniz. Bir aylık ya da daha uzun hedefler bazı durumlarda kişiyi strese sokar.

Kendinize her zaman imkan yaratın ve motivasyonunuzu bozmamak için hobiler geliştirin. Araba kullanmak yerine yürümeyi tercih edin ya da asansöre binmek yerine merdiven kullanın. Diyet esnasında güçlü bir iradeye sahip olduğunuz zaman stres altına girmeden kilo verirsiniz. Bitkisel ve rahatlatıcı etkisi yüksek papatya çayı ya da melisa çayını gün içinde düzenli tükettiğiniz zaman stres altında olmadan diyetinizi yaparsınız.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.