Diyetle Alakalı Doğru Sanılan Yanlışlar

Diyet çağımızın en popüler kavramlarından biridir. Artık yoldan geçen beş kişiden üçü diyet yapar oldu. İnsanlar bu dönemde fazla kilolarını fazlasıyla kafalarına takar oldular. Tabii sağlığı riske sokan durumlarda diyet yapmak şart ama bunu iyi ayarlamak lazım. Fakat sorun bu da değil. Çünkü diyetle alakalı bazı doğru zannedilen yanlışlar var ki asıl sorun tam olarak bu. İşte kilo vermek ve diyet yapmak ile alakalı doğru zannedilen yanlışlar.

diyet

diyet

Her Gün Sebze Tüketiyorum

Pek çok insan yağ yemeden kilo verebileceği kanısında. Yağsız beslenmenin kilo verme konusunda etkili olduğu ve yağ yenmediği zaman vücutta yağın birikmemesinden dolayı haftada 3 kilo verilebileceği düşünülüyor.

İnsanlar tüm suçlunun ekmek olduğunu, karbonhidratın ekmekten ibaret olduğunu düşünüyor. Sanki ekmeği hayatından çıkardığında 5-10 kilo verecekmiş gibi düşünüyor ve üstelik buna da inanıyor. Bazı insanlarda her gün sadece sebze tüketiyor. Böylelikle sağlıklı olacağını ve düzenli kilo vereceğini umuyor. Her gün sadece sebze yemek pekte mantıklı bir fikir değil ne yazık ki. Meyveler hayatın merkezinde yer alıyor.

diyet yapmak

diyet yapmak

Fakat bazı diyet yapan insanlar asıl kilo kaynağının meyve olduğuna kanaat getirerek meyveleri hayatından çıkardığını ve ara öğün bile yemediğini söylüyor. Son olarak kırmızı et konusunda yanlışta olanlara değinelim. Bazı insanlar kırmızı etin sağlıksız olduğunu ve kilo aldırdığını savunarak tüketmediğini belirtiyor. Oysa vücudun kırmızı ete ihtiyacı var.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir