Doğumunuzu Kolaylaştıracak Yöntemler

Dünyaya yeni bir birey getirmek anneler için oldukça zor bir dönemdir. Bebeğin hazırlığının yapılması, odasının seçilmesi, yerleştirilmesi, hangi ürünlerin kullanılması gerektiğinin araştırılmasının yapılması zahmetli bir iştir. Ancak en çok zahmetli olan şey bebeğin dünyaya getirilmesidir. Normal doğum yapmayı planlayan anne adayları doğumdan çok korktuklarını söylüyor. Ancak Allah’ın kadına verdiği en güzel hediye olan annelik duygusu tüm korkuları bastırmaya yetiyor. Doğumun zorluğunu hafifletmek için yapabileceklerinizi birkaç maddeyle sıraladık.

gebelik

gebelik

Anneler İçin Önemli İlk 4’lü

1-Yürüyüş yapın! Oldukça kolay olan bu madde hamileliğinizi öğrendiğiniz günden itibaren uygulayabilirsiniz. Tabi riskli bir hamilelik geçirmiyorsanız. Son aylar yaklaştığında ise mutlaka yürüyüş periyodlarınızı sıklaştırın. Böylelikle bebeğin doğum pozisyonunu alması ve doğum kanalına girmesini kolaylaştırırsınız. Doğum esnasında ise açılmanız son derece hızlı olur.

2- Egzersizi hayatınızdan çıkarmayın! Hamileler için oluşturulmuş basit hareketler sayesinde doğumunuz daha az sancılı ve daha sıkıntısız geçer.

3- Sağlıklı beslenin! Hamile olmanız her şeyi yiyebilecek olmanızı göstermiyor. Bu nedenle hamileyken fazla kilo almayın. Bebeğiniz ve sizin için ideal kiloya ulaştığınızda kilonuzu dengede tutun. Sık sık yiyin, bebeğe yararlı gıdalardan tüketin! Unutmayın doğumdan sonra aldığınız kiloları vermek için uğraşacak yine siz olacaksınız!

4- Ruhunuzu Dinlendirin! Bu maddemiz bedensel olmasa bile bedeninizi %90 etkileyecek bir madde. Stresten uzak, hafif tonlarda müzikler dinleyin. Eşinizle sohbet edin, güzel şeylerden bahsedin ve size iyi gelen şeyleri yapın. Bu da bedeninizin gereksiz kasılmasını ve stresten uzaklaşmanızı sağlayacak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.