Duygularınızı Teknoloji ile Nötrleştirmeyin

Geçtiğimiz son on beş yılda insan hayatında teknoloji yönünde pek çok yararlı ve zararlı gelişim meydana gelerek kişilerin yaşamına ve karakterine yön vermiştir. Günlük hayatı insan gücü kullanmak yerine makine gücü kullanarak kolaylaştıran teknolojinin, insanların özel hayatında aynı olumlu etkiyi gösterdiği söylenemez. Özellikle teknoloji ve teknolojik aletler yüzünden yok olan sosyal hayat kişilerin günden güne eve bağımlı olmasına neden olmuştur.

Teknolojik Beyin

Teknolojik Beyin

Teknolojiyi Aşkınızdan Uzaklaştırın

Teknoloji çağı olarak adlandırılan günümüzde aşklar artık internet üzerinden yaşanır hale gelmiştir. Mektuplaşmanın ve görüşmenin yerini alan e-posta ve sms’le yüzünden kişiler yüz yüze görüşmeden tüm duygularını ve düşüncelerini sanal âlem aracılığı ile karşısındakine söylemeye çalışmaktadır.

Üç boyutlu televizyonlar

Üç boyutlu televizyonlar

İnternet üzerinden tanışarak birlikte olunan ilişkilerin çok sağlıklı temeller üzerine atılmadığını araştıran uzmanlar, kişilerin karşılıklı olarak birbirlerini tanıdıktan sonra birlikte olmalarını önermektedirler. Teknoloji tuzaklarına düşen pek çok kadının hayat hikâyesini dinleyerek yola çıkan uzmanlar özellikle de bayanların bu konuda daha dikkatli olmalarını ve teknolojinin hayat standartlarının yanı sıra özel yaşamlarını da etkilemelerine izin vermemelerini her fırsatta dile getirmektedir.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.