El Bakımı İle İlgili Bazı Tavsiyeler

Eller gün içerisinde en sık kullandığımız yerimizdir. Bu yüzden de temizliğine ve bakımına özen göstermek şarttır. Özellikle ev hanımlarının elleri fazla sıcak veya soğuk su, deterjan gibi nedenlerle yıpranıp sertleşebilir. Yine güneş, deniz ve toprağa fazla maruz kalmakta elleri hırpalayabilir. Bu yüzden özellikle ev hanımları su ile fazla temas etmemelidir. Bu tarz işlerde kalın lastik eldiven kullanmalıdır. Bu yazımızda eller ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken temel esaslardan bahsettik. Okuyup siz de faydalanabilirsiniz.

bakımlı el

bakımlı el

Elleri Korumak İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Ellerinizi ıslattığınız zamanlarda kurulamayı ihmal etmemelisiniz. El kremi ve losyon sürmeyi asla unutmamalısınız. Haftada bir defa yağlı krem ile ellerinize masaj yapmak çok faydalı olur. Ayrıca ellere iyi gelecek şeylerden biri de limondur. Limon ellerde çeşitli sebepler oluşan lekeleri de zamanla yok eder.

el bakımı

el bakımı

Eğer ellerde soğuk havadan dolayı sert ve derin çatlaklar varsa aralarına kir dolabilir. Bunları limon ile iyice temizleyebilirsiniz. Sonra biraz pamuk ile ellerinize zeytinyağı uygulaması yapabilirsiniz. Bir saat kadar bu şekilde bekletin ve ardından sabunla yıkayın. Yine nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin.

Ayrıca ellerinin yumuşacık olmasını isteyenlere zeytinyağı ve şeker karışımı ile ellerini ovalamasını tavsiye ederiz. Bu uygulama sayesinde cilde peeling yapılmış olur. Düzenli olarak uygular iseniz zamanla elleriniz eskisinden daha yumuşak olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir