Erken Yaşta Beyazlayan Saçlar için En İyi Çözüm Önerileri

Genç yaşta saçların beyazlaması çoğu insanın yaşadığı ortak sorunlar arasında yer alıyor. Bu olay kişilerin özgüvenlerinin de sarsılmasına çoğu zaman yol açabiliyor. Bu saçlardan kurtulabilmek için ise bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Aşırı sıcak ve terlemek saçların derisinin kurumasına yol açar. Saç folikülleri zayıfladıktan sonra saçlar yaşlanmaya başlar. Bu durum sonucunda önce grileşen saçlar daha sonra beyaz bir hal almaya başlar. Güneş, aşırı sıcak su ve saç kurutma makinelerinden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekiyor.

beyaz saç

beyaz saç

B12 vitamini eksikliği saç beyazlamasına yol açtığı gibi aynı zamanda saçların dökülmesine de sebep olabilir. B12 vitamininin eksik olması saç derisinin sağlıksız bir hale gelmesine sebep olabilir. B12 açısından sağlıklı olan gıdalar bu sebepten dolayı bol bol tüketilmeli, gerektiği takdirde ise B12 vitamini dışarıdan takviye olarak alınmalıdır.

Bitkisel Boyalar Kullanın

Biyotin maddesi, saçların siyah renkli kalmasını sağlayan doğal bir maddedir. Biyotin açısından zengin olan yulaf ve badem gibi gıdaları ara ara tüketerek saçlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca biyotin açısından zengin olan saç kozmetik ve bakım ürünlerini de kullanmayı deneyebilirsiniz.

saç

saç

Saçlara zararlı kimyasal boyalar sürmek yerine bitkisel içerikli saç boyalarını kullanmanız da büyük önem taşıyor. Kimyasal içerikli boyalar, kısa süre içerisinde saçların kendi doğal rengini kaybetmesine yol açabiliyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir