Evin Hızlıca Şıklaşmasına Yardımcı Olacak Öneriler

Hemen herkes yaşadığı yerin çok güzel olmasını ister. Bundan dolayı da sürekli olarak dekorasyon fikirleri incelenir ve bunlar arasından en güzel seçimler yapılmaya başlanır. Birçok kişi dekorasyonun değiştirilmesinin çok yüksek masraflar ile yapılması gerektiğini düşünüyorlar fakat birkaç küçük adım ile etkili sonuçları elde etmek mümkün.

Renk Uyumu Önemli

Dekorasyon söz konusu olduğu zaman dikkat edilmesi en önemli şeylerden bir tanesi renklerin uyumu. Çok fazla renkten oluşmayan detaylar sayesinde göz yormadan istenilen güzel görünüm ortaya çıkacaktır.

renk uyumu

renk uyumu

Halı Seçimi Dikkatli Yapılmalı

Evin olmazsa olmazlarından olan halı seçiminde boyut ve desenler büyük bir öneme sahip. Büyük bir halı seçilmesi sonrasında oda olduğundan çok daha geniş gözükürken sade tarzdaki renkler ve desenler de odanın hem geniş hem de ferah görünmesine yardımcı olur.

Evin Bütünlüğü Korunmalı

Genel olarak ev dekorasyonunda istenilen sonuçların elde edilmesi adına evdeki büyük ve küçük parçaların birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Böylece evin tamamına bakıldığı zaman istenilen güzel sonuçlar elde edilmiş olacaktır.

objeler

objeler

Dikkat Çekecek Parçalar Kullanın

Sade ev dekorasyonu son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih ediliyor olsa da tamamen sade tarzdaki bir dekorasyon silik görünüme sebep olabilir. Bu durumu ortanda kaldırmak ise sürpriz parçalar tarafından ortadan kaldırılacaktır. Antika ya da renkli bir obje kullanmak evde tahmin edilenden çok daha etkili sonuçları ortaya çıkartacaktır.  

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir