Evinizde Bitkilere Yer Açmanız İçin 5 Sebep

Bitkiler evinizde sadece dekoratif amaçlı olarak değil aynı zamanda sağlığınız açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. Havayı temizleme ve görsel açıdan da rahatlama hissi vermesi sebebiyle sağlınız açısından oldukça faydalı.

  • Sakinleştirir

Vücudunuzdaki enerjinin artmasına, beyninize giden oksijen miktarının fazlalaşmasına ve sakinleşmenize yardımcı olur. Çiçek meditasyonu olarak da tabir edebileceğimiz bu faydası sayesinde kendinizi daha huzurlu hissetmeniz mümkün.

çiçek bakımı

çiçek bakımı

  • Nemli Bir Hava Sağlar

Özellikle kış aylarında evlerimizin nemi ısınma sebebiyle düşer bunu en güzel sağlayacak şey ise bitkilerdir. Özellikle Eğreltiotları hem şık görüntüsüyle dekoratif bir ortam sunar iken hem de terleme yoluyla sağlayacağı nem sayesinde evinizin nemi de artar.

  • İyileştirici Özelliğe Sahip Bitkiler Alın

Özellikle Aloe Vera bitkisinin ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılması oldukça iyileştirici bir özelliğe sahip olmasından kaynaklıdır. Bu tarz bitkiler ile hem dekoratif bir görsellik elde edebilir hem de cilt problemlerinizi kolayca iyileştirebilirsiniz.

ev bitkisi

ev bitkisi

  • Bulunduğunuz Ortamdaki Havayı Temizler

Bitkilerin gündüzleri oksijen üretmesi sebebiyle daha temiz bir solunum yapabilmeniz mümkün olur. En iyi hava temizleyici bitki olarak bilinen İngiliz sarmaşığını evinizin bir köşesine yerleştirmeniz daha temiz bir hava solumanız için yeterli olacaktır.

  • Göz Yorgunluğunuzu Geçirmeye Yardımcı Olur

Özellikle bilgisayar ile çalıştığınız süreçte gözleriniz oldukça yorulur. Bitkilerin yeşil renkleri sayesinde gözleriniz dinlenme sağlar. Bu sebeple çalışma masanızda birkaç adet ufak yeşil bitki bulundurarak gözlerinizi dinlendirmeniz mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.