Faydası Saymakla Bitmeyen Taze Meyve Suları

Konsantre meyve suyuna oranla taze sıkılmış meyve suları çok daha faydalıdır. Çünkü taze meyse suları direk meyvenin fosa kısmını bırakıp su kısmını çıkarma işlemi yapılarak elde edilir. Konsantre meyve sularında ise vitamin değeri nerede ise kalmayan şekerli içeceklerdir.

Meyve Suyu

Meyve Suyu

Birkaç Meyve Suyu Ve Faydası

Portakal Suyu

Bilindiği üzere portakal suyunun faydaları saymakla bitmez. Özelliklede kış aylarında tam anlamıyla şifa kaynağı. İçinde yüksek oranda bulunan C vitamini ile soğuk algınlığına birebir iyi gelmektedir. Ayrıca içinde bulunan magnezyum ve potasyum kalp krizini büyük oranda azaltıyor.

Meyve Suyu

Meyve Suyu

Nar Suyu

Tat olarak büyük küçük herkesin huşuna giden nar tadının güzel olması kadar faydası da oldukça fazladır. Nar doğal bir ilaç olarak tanımlanmıştır. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini artırır. Bunun yanında kolesterol düşürücü ve düzenleyici olarak kalbinizin en iyi dostudur.

Elma Suyu

Diyet yapan kişiler için elma suyu büyük bir yardımcı oluyor. Tok tutma özelliğine sahip elma suyu cilt içinde çok yararlıdır. Ayrıca bol miktarda E ve C vitamini içermektedir. Elma suyundan günde bir bardak içmesi sağlığınızın uzun yıllar devam etmesine yardımcı olacaktır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir