GalaxyNote 8 Bomba Gibi Geliyor

Teknolojinin dev ismi Samsung yeni amiral gemisi olan GalaxyNote 8 ile gündemde bomba etkisi yaratmış vaziyette. Henüz satışa sunulmamasına rağmen basına yansıyan özellikleri ile teknoloji tutkunlarının ağına takılan cihaz piyasayı alt üst edecek gibi görünüyor. Peki SamsungGalaxyNote 8 hangi özellikleri ile kullanıcılarını etkileyecek?

galaxy note 8

galaxy note 8

Dikkat Çeken Özellikler

Öncelikli olarak telefonun dış tasarımına bakılacak olursa GalaxyNote 8 modelinin Galaxy S8 modeli ile görünüm olarak benzerlik taşıyacağı düşünülüyor. Tabii Note 8’in daha büyük bir ekranı olacak. Bunun yanında çift kamera ve parmak izi tarayıcısının konumu da S8 ile Note 8’i birbirinden ayıran unsurlar olarak gösteriliyor.

6.4 inç gibi geniş bir ekrana sahip olacak olan GalaxyNote 8 bu açıdan S8 Plus ile benzer olacak. Geçtiğimiz günlerde cihazın bazı fotoğrafları paylaşıldı.

samsung galaxy note 8

samsung galaxy note 8

Bunun yanında cihazın kalemi de basına yansıyanlar arasında yer alıyor. 2460 x 1440 piksel 18.5:9 en boy oranı ile kavisli SuperAmoled ekrana sahip olacak olan Note 8 bu açıdan 5.7 inç ekrana sahip bir alt sürümü Note 7’ye göre daha büyük bir ekranı olacak.

8 Eylül’de tanıtılacak olan cihaz aynı ay içinde piyasaya da sürülecek. 6 GB RAM’i bulunan cihazın 12 MP’lik geniş açılı kameraya sahip olduğu da gelen bilgiler arasında. 3500 mAh gibi bir pili olacak cihazda Android 7.1.1 yazılımı yüklü olacak.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir