Gardırop Düzenleme Sanatı

Her aranılan giysinin kolayca bulunacağı, temiz ve düzenli bir gardıroba sahip olan kişiler, işe gitmek veya gezmek için dışarıya çıkarken her zaman diğer insanlara göre hızlı hazırlanma konusunda bir adım önde olurlar. Ayrıca düzgün bir gardırop, insanın nelere sahip olduğunu daha iyi görmesine sebep olur ve onları gereksiz alışveriş harcamalarından uzakta tutar. Bu gibi avantajları yakalamak içinse gardırop düzenleme sanatı hakkında birkaç püf noktayı bilgiye sahip olmak gerekir.

gardırop düzeni

gardırop düzeni

Gardırop Düzenlerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Gardırop düzenleme işlemine başlarken, ilk olarak gereksiz ve kullanılmayan eşyalardan kurtulmalısınız. Daha sonra ise, yaşam tarzınızı ve gittiğiniz yerleri düşünerek, hangi kıyafetlere ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Kıyafet çeşitleriniz içerisinde ağırlığı olan hangisiyse, gardırop düzeninizi ona göre oluşturmalısınız. Örneğin çok sayıda gömlek ve hırkaya sahipseniz katlama düzeninden çok askı düzenini tercih etmelisiniz. Eğer çok ayıda şalınız varsa bunlar için portatif bir kutu alarak, dolapta kendinize daha fazla yer açabilirsiniz.

gardırop düzenlemek

gardırop düzenlemek

Ayrıca daha sık kullandığınız kıyafetleri katlayarak ve askılayarak ön plana çıkarırken, çok fazla kullanmadığınız ve belirli günler için sakladığınız kıyafetleri dolabın içine alacağınız kutulara yerleştirebilir ve onları etiketleyebilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz bu sistem sayesinde gardırobunuzda aradığınız her şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir