Girişimci Ruhu Nedir?

Girişimci ruhu deyince ne düşünüyorsunuz? Herkeste var olan bir şey midir bu? Ya da sadece belli kişilerde mi vardır? Sizde var mıdır mesela? Ya da çevrenizde olan herhangi birinde bunun varlığını hissediyor musunuz?

Girişimci ruhu, herkeste olan bir şey değildir maalesef. Ayrı bir yetenektir bu. Bu ruha sahip kişiler, bir iş kurmak ister ve sonuna kadar da bu isteklerinin peşinden giderler. Girişimci ruha sahip olmayan kişiler, iş kursalar dahi başarılı olamazlar. İş kurduktan sonra o işi yönetmek ve rekabet dolu piyasada başarılı olmak oldukça zordur. Bunu da sadece girişimci ruhu yüksek kişiler başarır.

Girişimci Ruhu

Girişimci Ruhu

Girişimci Ruhu Yüksek Kişilerin Ortak Özellikleri

  • Girişimci ruhu yüksek olan kişiler risk almayı çok iyi bilirler. Kimsenin cesaretli olamadığı zamanlarda, cesaretli olup risk alabilirler. Fakat her zaman yedekte başka planları da vardır. Yani risk alsalar da, plansız hareket etmezler.
  • Bu kişilerin özgüvenleri yüksek olur. Neyi ne zaman yapacaklarını çok iyi bilirler ve inanılmaz bir özgüvenle hareket ederler.
  • Yapacakları işi en ince ayrıntısına kadar bilirler. Bilinmedikleri bir hizmeti asla sunmazlar. Piyasada durumların nasıl olduğunu inceleyip, rakiplere karşı nasıl daha üstün olabileceklerini iyi analiz ederler.
  • Şirketin iyi gününde de kötü gününde de parayı nasıl yöneteceklerini çok iyi bilirler. Bu da şirketin daha iddialı bir şekilde büyümesini sağlar.
  • Yaptıkları işi çok ama çok severler. Ömürleri boyunca yapmaktan zevk alacakları iş alanında girişimde bulunurlar. Bu nedenle de savaşmaktan asla vazgeçmezler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir