Girişimde Başarısızlığın 10 Sebebi

İnsanlar genel olarak düşüncesizlikten çok aslında yapmak istedikleri hakkında belli bir plana göre ayarlamalarda bulunmadıklarından dolayı girişim sonucunda başarısızlık geliyor. Buna göre öncelikle düşünmeniz ve buna göre belli bir plan üzerinde oturttuğunuz düşüncelerinizi harekete geçirmeniz gereklidir.

Girişimde önemli seçmelerinizden birisi de ortaklıktır. Eğer bir işi ortak olarak yapacaksanız, bu konuda ortağınızı iyi seçmelisiniz. Ancak bu demek değildir ki sizin ortağınız iyi bir arkadaşınız ya da kardeşiniz, ahbabınız olacak… Her kişi olabilir. Burada önemli olan ortağınızın gerçekten sizinle birlikte başarılı olmasıdır.

Girişimde Başarısızlığın 10 Sebebi

Girişimde Başarısızlığın 10 Sebebi

Hesaplarınızı tutabilecek olan, finansal yönden herhangi bir şekilde sorun olmayacağı gibi hukuk olarak da bilgi dolu, şirketinizi yönetebilecek kişilerin bir sistemini oturtmanız gerekir. Bu sayede başarıyı ayağınıza getirebilir, başarabilirsiniz.

Bir başarıyı yakalamak istiyorsanız eğer, kendinizde ki kibir ya da ego denilen olayı üzerinizden atmalısınız. Hiç bir zaman bunların olmaması gerektiği gibi, bir yandan alçakgönüllülük öbür yandan kararlılık sizlere kazandıracak, başarıyı ayağınıza kadar getirecektir.

Odaklanılan işin üzerine gidin. Eğer başarmak istiyorsanız bunu gerçekten en iyi şekilde yapmalı, en iyi biçimde yaptığınız iş içerisinde gerçekten başarıyı yakalayarak, yaptığınız işte başarılı olmalısınız.  Girişimin altın kuralı olarak bunları yazarken aşağıda da diğer çeşitleri yazmayı ihmal etmedik.

Girişiminizi araştırmadan yapmayın

Girişeceğiniz sektörle ilgili genel bir araştırma yapmadan önce işe girmeniz, o işte başarısızlığınızı gösterir. Bu nedenle bir işe girmeden önce genel bir araştırma önemlidir.

Girişimcilik

Girişimcilik

İyi bir girişimci olabilirsiniz. İyi bir şekilde paranızı yönetebilecek bilginiz de olabilir. Ancak sizlere para kazandıracak olan ya da para kaybettirecek olan ekibiniz olacaktır. İyi bir ekibin önemi çokça fazladır.

Sizleri kara sürükleycek, kar yapacağınız bir işe girişin. Eğer ki kar yapmayacağınız bir işe girişirseniz, o halde canınızın sıkılması ya da stres, sizlere kâr kalacaktır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir