Göbeğinizin Erimeme Sebepleri Bunlar Olabilir!

Yaptığınız tüm diyet ve egzersizlere rağmen göbeğinizdeki inatçı yağlardan kurtulamıyor musunuz? Her diyetten sonra boşa aç kaldığınızı düşünüyor ve göbeğinizden bir gram eksiltemiyorsanız, dokuz kusurlu hareketten birini yapıyor olabilirsiniz. İşte göbeğinizden kurtulmanızı engelleyen şeyler:

göbek

göbek

Yoğun Stres Hali

Stresli bir işiniz mi var? İşte kilo veremiyor olmanızın nedeni bu olabilir. Stres hali kortizol hormonunu tetikler ve bu hormon karında biriken yağların erimesini engeller. Yani göbeğinizden kurtulmak için öncelikle sizi strese sokan her şeyi geride bırakmanız gerekiyor.

Az Su İçmek

Her şeyin başı su! Vücut sağlığından cilt güzelliğine kadar her şeyi etkileyen su, elbette karın bölgesinde biriken yağlar üzerinde de etkili. Ancak az su tüketiyorsanız göbeğinizi eritmek asla mümkün olmayabilir. Gün içerisinde en az 2 litre su tüketmeye çalışmalı ve bunu kendinize hatırlatmak için litrelik su şişeleri kullanmaya denemelisiniz.

göbek eritme

göbek eritme

6 Saatten Az Uyumak

Uyumak sadece zihni değil, bedeni de dinlendirir. Ama günde 6 saatten az uyumak metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Uyku ihtiyacı da kortizol hormonunu tetikleyeceği için günde ortalama 7 saat uyuyabilmeye özen göstermek gerekiyor.

C Vitamini Tüketmemek

Vücudunuzun aslında en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri C vitaminidir. Bol bol C vitamini tüketmek enerjinizi korumanıza ve stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur. Göbeğinizdeki yağlardan kurtulmak için daha fazla C vitamini içeren besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde giderek büyümesine şahit olmanız kaçınılmaz!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.