Göz Nezlesi Nasıl Oluşur

Alerjik ve mikrobik olarak göz nezlesinin çeşitleri vardır. Alerji durumlarında gözlerde yanma, kaşınma belirtileri olur. Mikrobik durum özellikle elleriniz temiz olmadığında gözlerinizi ovuşturduğunuz zaman oluşur. Erken teşhis ile gözlerinizi tedavi ettirebilirsiniz.

Göz Sulanması

Göz Sulanması

Göz Nezlesi Belirtileri

Göz nezlesi durumunda özellikle gözde bazı sıvılarda artış yaşanır. Gözün beyaz tabası özellikle kanlı görüntüsü ile kendini gösterir. Beyaz ve sarı renkte akıntılar görülür. Göz her zaman kırmızı renktedir. İltihap olduğu için gözler aşırı şişmeye başlar. Tedavi edilmediği durumda görme problemleri size yaşatır.

Göz Nezlesi

Göz Nezlesi

Göz tabakasının iç tarafı ışığa hassas olur. Kaşıntı ve batma hisleri özellikle mikrobik göz nezlesi belirtileridir. İlk olarak düzenli temizliği yapmanız ve gözlerinizi asla kirli el ile ovmamanız gereklidir. Göz nezlesi durumları ihmale gelmez ileride sizlere görme sorunları yaşatır. Göz nezlesi durumlarını çocuklarınıza da bilgilendirmeli ve devamlı ellerini yıkamaları konusunda hassas olmalısınız. Gözler özellikle kırmızı renk almasıyla göz nezlesinin oluştuğunu belirtir. Beyaz ve sarı renkli akıntılar ise nezlenin ilerlediğini gösterir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.