Güzellik Uğruna Yapılan Zulümler

Güzellik tarih boyunca kadınlar için o kadar önemli bir kavram oldu ki bunun için akla hayale gelmedik yöntemlere başvurdular. Bazılarının mide bulandırıcı olduğu bu yöntemler artık kullanılmasa bile etkilerini bugün bile görmek mümkün. 2002 yılında Hollanda’da kadınlar bir çeşit göz içi implantı denebilecek yöntemle gözlerinin içine mücevherler takıyorlardı.  Göz mücevheri denilen bu güzelleşme yolu şimdiden çoğu ülkede yasaklanmış durumda.

güzellik

güzellik

Diğer Zalim Yöntemler

Eski Japonya’da geyşalar o meşhur porselen cilde sahip olabilmek için yüzlerine bülbül dışkısı sürüyorlardı. Bugün bunu Victoria Beckham’ın uyguladığı konuşuluyor. 19. yüzyılda ise kadınlar kilo vermek için şerit solucanını yutuyorlardı. İstedikleri kiloya düşünce de bu kez o solucanı yok etmek için ilaçlar alıyorlardı. Şeytan böğürtleni de denilen belladonna bitkisi çok zehirliydi ama kadınlar parlak gözlere sahip olabilmek için bitkinin suyunu gözlerine damlattılar.

güzel olmak

güzel olmak

X-Ray yani röntgen ışınları bir ara yüzdeki tüylenmeyi yok etmek için kullanılıyordu. Kadınlarda kanser oranı çok yükselince vazgeçildi. Fransız sarayında kabarık saç o kadar modaydı ki kadınlar devasa boyutlarda saçlara ulaşabilmek için domuz yağı kullandılar ve saçlarını haftalarca yıkamadılar. Domuz yağını çok seven kemirgenlerden korunmak için kafalarını kafese alıp yattılar. Güzellik uğruna yapılan zulümler içinde en bilineni kum saati korseler. İnce bel uğruna o kadar sıkı korseler giydiler ki iç organların yer değiştirmesi sonucu ölenler oldu.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.