Güzelliliğin Sırrı Doğada

Güzel olmak, güzel görünmek herkesin derdi. Bu konuda söylenen fikirlerin, verilen öğütlerin haddi hesabı yok. İnsanların güzel olmak isteği koskoca bir sektöre kaynaklık yapıyor. Kozmetik ürünler hep bu istekten dolayı yaratılıyor.  Güzellik sırlarında son yıllardaki en ünlü trent  ise doğal kozmetik ürünler.

Doğal Kozmetik Ürünleri

Doğal Kozmetik Ürünleri

Doğallığa Dönüş

Doğal kozmetik ürünler başlangıçta enteresan bir moda olarak algılanmasına rağmen zaman geçtikçe herkesin tercih ettiği şeyler haline geldi. Cilt aslında rüzgar, soğuk gibi dış etkilere çok dayanıklıydı ama  kimyasal maddelere karşı da çok hassastı. Oysa bir sürü bakım ürününde yüzlerce kimyasal kullanılıyordu. Bu kimyasallar bazen çeşitli hastalıklara ve bol miktarda alerjiye yol açıyordu.  Kozmetik sanayi büyük bir dönüşüm yaşadı ve doğal ürün kavramı sektörün olmazsa olmazı haline geldi. Neredeyse her alanda doğaya dönüş yaşanıyordu. Kozmetik ürünlere bitki özleri ve aromatik yağlar dahil edildi. Aslında meyve özleri, çiçeklerin uçucu yağları, tıbbi kökler, baharat konsantreleri eskiden beri vardı. Ama insanlar doğaya kıymet vermeye başlayınca anlamlı hale geldiler. Moda deyimle söylersek doğadaki mucizeler keşfedildi.

Doğal Kozmetik Ürünleri

Doğal Kozmetik Ürünleri

Şimdi yaz geldi. Bunları kullanmanın da tam zamanı. Güneşin yüzünüze, ellerinize, vücudunuza vereceği zararlardan böylelikle korunabilirsiniz. Cildi nemli tutmanın en güzel yollarından biri rendelediğiniz salatalığın suyu ile yüzünüzü yıkamak. Bir sürü para verip aldığınız  cilt kremlerinin içinde saklı olan doğanın sırrı bildiğimiz salatalık.

 

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir