Hafızanızı Güçlendirmek İçin Kahkaha Atın

Hayat içerisinde, karışıklıklar olabilir. Bu durumlar,  hayatın içinde olan kavramlardır. İş hayatınız, özel hayatınız ve sosyal hayatınızda yaşayacağınız karışıklıklar, gerginlikler ve kederli durumlar, sizleri hayat karşısında yorabilir, bunun yanında sağlığınızı da bozabilir. Bu bozulan sağlık noktasında, en önemli husus ise unutkanlığın sizlerde baş gösteriyor olmasıdır.

kahkaha atmak

kahkaha atmak

Hayata Takılmadan Yaşayın

Bu noktada uzmanların sözlerine kulak vermekte fayda var. Güçlü bir hafıza için, unutkanlığın tarihe gömülmesi için, sizlerden istenilen çok kolay bir eylem aslında, bol bol kahkaha atın. Kahkaha atarak, gerilimden uzak duracak ve hayatınızı daha rahat bir şekilde ikame ettirmiş olacaksınız. Bununla da yetinmeyecek ruhsal olarak da sağlığınıza kavuşmuş olacaksınız.

gülmek

Sağlam bir hafıza için uzmanların ortak görüşü, kahkaha atmaktır. Evet, yanlış duymadınız gülümseyin, hatta kahkaha atın, hayatın tüm sinirsel fonksiyonlarından böylece kurtulmuş olun. Hayata buradan bakmaya başladıkça, iç dünyanızda yaşanacak olan düzelmeleri de yakından görmüş olacaksınız. Hayat çok kısa, uzatmaya hiç gelmiyor, bazı zamanlar insan dün ne yediğin bile hatırlamıyor. Bunun önüne geçmek için, hayata çok takılmayın ve bol bol kahkaha atın.

 

gülümsemek

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir